Test produktu

Pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food

Na moim instagramie zapytałem obserwujących czy chcieliby znać moją opinię na temat wegańskich produktów. Praktycznie wszyscy stwierdzili, że chcą ją poznać. Dlatego od dzisiaj zaczynam zajmować się również subiektywną oceną roślinnych produktów. :)) Na pierwszy ogień idzie pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food.

Pasztet zakupiłem online w sklepie urbanvegan.pl w cenie 9.90 zł (data: 27 grudzień 2020)

SKŁAD
10/10
CENA
2/10
SMAK
9/10
OGÓŁEM
7/10

Skład, cena i smak

pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food
pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food

Skład jest bardzo fajny i zdrowy, mamy same składniki pochodzenia naturalnego, bez dodatku wzmacniaczy smaku czy konserwantów. Osoby które średnio tolerują warzywa strączkowe również mogą być spokojne bo produkt jest ich całkiem pozbawiony. Pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food jest naturalnie bezglutenowy. Konsystencja bardzo zwarta, pasztet w stylu francuskim, dla mnie delikatnie zbyt suchy (pomimo dużej ilość tłuszczu z pestek).

W przypadku tego pasztetu na pierwszy plan wysuwają się pestki dyni i czuć, że jest ich tutaj najwięcej. Dodatek suszonych pomidorów nadaje słodyczy, ale nie ma ich tutaj na tyle dużo, żeby przejęły smak, jedynie go podbijają. Fajnie, że producent pozostawił wierzchnią warstwę wyłożoną pestkami, nadaje to elementu chrupkości.

pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food

Po otworzeniu od razu unosi się bardzo przyjemny zapach. Składniki fajnie się ze sobą łączą. Kompozycja smakowa bardzo przyjemna, delikatnie wyczuwalna goryczka nadaje głębi. Dodatek słodkich suszonych pomidorów to też jak już wspominałem genialne posunięcie. Świetnie smakuje z dobrej jakości pieczywem. Pokusiłem się też o dodanie pysznych ogórków kwaszonych prosto od mojej mamy i kanapki skradły moje serce. 🙂 Produkt broni się jednak smakiem podany nawet sam!

pasztet dyniowy z suszonymi pomidorami Denver Food

Przeszukałem internety czy znajdę pasztet od Denver Food w niższej cenie. Najtaniej udałoby mi się go wyrwać za 8.49 zł. Nie jest tanio, skład jest tutaj bardzo fajny, ale to nie uzasadnia aż tak wysokiej ceny. Te 200 g produktu to porcja dla jednej osoby, więc słabo to wygląda.

Podsumowanie

Podsumowując jest to produkt mega smaczny, ale każdy musi się zastanowić czy aby na pewno wart swojej ceny? Uwierzcie mi, że przygotowanie takiego pasztetu w domu z równie dobrym składem to kwestia chwili i nie potrzeba do tego wielkich umiejętności.

Na mojej stronie pojawił się już dawno temu jeszcze w wersji wegetariańskiej np pasztet z soczewicy. W najbliższym czasie pokuszę się jednak o przygotowanie kolejnych z typowo roślinnym smakiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.